Budownictwo

Inspiracje do ozdoby wnętrz – drzewo i natura

Czasami wiemy czego pragniemy, niemniej jednak nie potrafimy tego określić. Wydaje się, że nie musimy brać się za coś na czym się nie znamy, ale w wypadku wystroju wnętrz mieszkalnych to my mamy być zadowoleni. Jeżeli więc nasz dekorator jest niesłychanie samodzielny oraz ciężko jest przekazać mu to co pragniemy ujrzeć w końcowym etapie prac w naszym domu, to powinniśmy mu to zademonstrować. Najprzyzwoiciej zrobić to poprzez dokładne wskazanie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych czy też pismach wnętrzarskich. Co ciekawe w szeregu przypadków właściciele mieszkań zaświadczają, że sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem mieszkalnych wnętrz oraz szukają wszelkich inspiracji. Jeśli ktoś ma do tego faktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda.

Wystarczy, że zobaczy coś co go zainspiruje. Może to być jeden mebel, czy również cudowna rama na kominek. I ten jeden szczegół może mu podpowiedzieć jakim sposobem będzie wyglądać całe pomieszczenie. Jeżeli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, żeby zaprojektować wystrój całego wnętrza, powinniśmy porozumieć się z dekoratorem. Na zapytanie o idealną inspirację w przypadku wystroju wnętrz mieszkalnych wielu dekoratorów odpowiada, iż oczywiście natura. To oczywiście wycieczki do lasu, w góry czy też nad morze są najlepszym sposobem na poszukiwanie pomysłów na ozdoby.

W pewnych sytuacjach można je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia oraz zdolności manualne by z kawałka drewna zrealizować niezmiernie stylową osłonkę na donicę – zobacz również korek ekspandowany. Niekiedy jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki oryginalny szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być znakomitym dopełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami czy też wypchanymi zwierzętami. To były niesłychanie drastyczne dekoracje, jakie dziś są już pase. Dziś zwierze ma inspirować. Figurki są jak w najwyższym stopniu w modzie. Sporo osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To perfekcyjne dopełnienie pokoju, którego wystrój zainspirowany jest naturą. Trzeba tylko wiedzieć ile takich akcesoriów możemy postawić w ulokowaniu, żeby go nie zagracić.