Budownictwo

Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratorium

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów przedsiębiorstwa Energoel wybierana jest przede wszystkim ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W tym wypadku też sporo uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia podanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli ktoś zamierza się dowiedzieć więcej, może także konsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość oraz funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej.