Budownictwo

Które urządzenia nadają się do nietypowych prac?

Przy wyborze sprzętu korzystnego do wykonania praktycznej pracy warto się porządnie zastanowić przed podpisaniem umowy o najem konkretnej machiny. Zamontowanie ciężkiej, ważącej kilkaset kilogramów, kamiennej rzeźby na elewacji kościoła niewątpliwie potrzebuje zastosowania czegoś więcej aniżeli ludzkich rąk i pleców. Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, to Dżwigi Gliwice, Katowice, Rybnik.

Niemniej jednak – jaki z nich wybrać? Wolno zdecydować się na dźwig samojezdny lub samochodowy o znaczącym zasięgu ramienia oraz go ustawić w bezpiecznej odległości od kościoła. Następnie odpowiednio owiązać linami rzeźbę, zaczepić hak i w kilka minut rzeźba znajdzie się na odpowiedniej wysokości. Jedynie co dalej? Jakim sposobem w precyzyjny oraz pewny sposób wstawić rzeźbę do niszy czy ustawić na konsoli podczas kiedy dostęp do tego miejsca dla akcesoryjnych pracobiorców jest niemożliwy. Może porządniej przeznaczyć na całą operację więcej czasu, asekurować dojazd pod kościół i wykorzystać jednakże jakiś rodzaj podnośnika?

Wtedy, wspólnie z rzeźbą, do miejsca przeznaczenia mogą dotrzeć pracobiorcy, którzy właściwy ją ustawią. Tylko tego typu podnośnik musi posiadać stosowny udźwig, by montowany detal bezpiecznie dostarczyć na miejsce przeznaczenia.