Dom

Narożnik do pokoju dziecka – czy to dobry pomysł?

Miejscem, w którym najczęściej staje narożnik jest salon. Ale nie oznacza to, że tego praktycznego mebla nie można umieścić w innych pomieszczeniach, na przykład w pokoju dziecięcym. Narożnik sprawdzi się wszędzie tam, gdzie domownicy wypoczywają. Jest meblem, który optymalnie wykorzystuje przestrzeń w kącie pokoju. Często wyposażony jest w skrzynię, w której przechowywać można pościel lub inne rzeczy.

W pokoju dziecięcym narożnik idealnie oddzieli strefę wypoczynkową od rozrywkowej czy strefy nauki. Stanie się nie tylko łóżkiem, w którym będą się śnić najpiękniejsze sny, ale także miejscem do popołudniowego czytania książek czy gry w planszówki ze znajomymi lub rodziną.

Narożnik może stać się idealnym meblem do pokoju dla dziecka, pod warunkiem, że zostanie dopasowany swoją wielkością, stylem i kolorem do potrzeb i gustu malucha. Warto także wybrać taki model, który wyróżniać się będzie miękkim obiciem kanapy. Przy energicznym dziecku modne, industrialne meble mogą okazać się nieco niebezpieczne. Dlatego lepiej zakupić narożnik, którego wypełnienie (np. pianka) otoczone zostanie tkaniną.

W narożniku, który miałby zastąpić łóżko w pokoju dziecięcym, niezwykle istotny jest mechanizm zmieniający mebel w wygodne miejsce do spania. Powinien być to na tyle prosty w obsłudze mechanizm, żeby nieco starsze dziecko mogło samodzielnie sobie z nim poradzić. Po rozłożeniu narożnika jego powierzchnia powinna być niemal idealnie równa, aby pociecha nie budziła się rankiem z bólem pleców czy w środku nocy narzekając na niewygodę.

Narożnik w pokoju dziecka to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Z powodzeniem zastąpić może nawet największe łóżko i służyć nocą nie jednemu, a kilku maluchom na raz. Podczas wybierania odpowiedniego mebla należy jednak kierować się przede wszystkim komfortem dziecka. W jego wieku sen jest najważniejszy. To wówczas zbiera siły na cały kolejny dzień – trzeba zadbać, aby się odpowiednio wyspał.

Wybierając narożnik do pokoju dziecka dobrze, by zapytać malucha o zdanie. Jeśli będzie uczestniczył w zakupach, jeszcze bardziej cieszyć się będzie z nowego zabytku. A do tego przede wszystkim jemu ma się mebel najbardziej podobać.