Budownictwo

Wdrożenie optymalnej metody odpylania przez markę Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód tego, że firma ta doskonale rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie przyrody i dbaniu o zdrowie pracowników w konkretnym zakładzie. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie korzysta się z urządzeń stolarskich i w centrach obróbczych. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacji urządzeń jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dostosowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić niezautomatyzowane usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała sprawnie. Rozwiązania firmy z tego obszaru dedykowane są dla małych, jak i dla średnich firm.

W mniejszych firmach mogą zostać użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne wyjście dla zakładów, gdzie nie ma zbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich rozmiarów wentylator ssący. Kompaktowa budowa i mobilność pozwalają na wykorzystanie w licznych miejscach pracy. Można do takiego urządzenia dodać do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, a więc można je dowolnie rozbudować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się martwić, że mogłoby wywołać niebezpieczeństwo w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.